Logo Cięcie Wodą Toruń

Cięcie Wodą Toruń

Cięcie metalu wodą

Cięcie Wodą Toruń

Cięcie metalu wodą

Nowoczesna metoda cięcia metalu wodą – bezpieczeństwo i precyzja

Technologia cięcia wodą pod wysokim ciśnieniem pozwala nie tylko na przecinanie strumieniem wody tworzyw sztucznych i ceramiki, ale i najtwardszych materiałów, takich jak kamień oraz metale. W naszej firmie nie obawiamy się wyzwań i pracujemy w ramach nawet najbardziej zaawansowanych projektów, a dzięki nowoczesnemu zapleczu sprzętowemu i wieloletniemu doświadczeniu mamy pewność, że spełnimy wszystkie oczekiwania naszych Klientów. Sprawdź, jak możemy pomóc!

Na czym polega cięcie wodą metali i dlaczego cięcie materiałów strumieniem wody jest tak bezpieczne?

Technologia wykorzystująca strumień tnący H2O umożliwia cięcie wodą i profesjonalną obróbkę materiałów twardych oraz miękkich poprzez prowadzenie ekstremalnie wysokiego ciśnienia wody wzdłuż krawędzi cięcia. Metoda ta pozwala na wyjątkowo precyzyjne cięcie różnych rodzajów materiałów, w żadnym stopniu nie wpływając na ich właściwości.

Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu perfekcyjnie dopasowujemy prędkość cięcia i grubość materiału ściernego do rodzaju i grubości materiału poddawanemu obróbce, dlatego zarówno w przypadku cięcia strumieniem wody płytek ceramicznych, kamienia jak i metali proponujemy Klientom dostęp do najwyższej możliwej precyzji cięcia dostępnej na rynku. Dowiedz się więcej o zaletach WaterJet!

Zalety cięcia strumieniem wody – poznaj korzyści technologii cięcia materiałów wodą!

Proces cięcia strumieniem wody stanowi jedną z najbardziej ekologicznych i najbezpieczniejszych technologii obróbki materiałów, która pozwala jednocześnie na utrzymanie nieprawdopodobnie wysokiej precyzji obróbki.

Poznaj zalety cięcia wodą!

  • uniwersalność – wszechstronność przecinania strumieniem wody metalu pozwala zarówno na wycinanie wodą dużych elementów, jak skomplikowanych, niewielkich kształtów.
  • wszechstronność – szerokie zastosowanie technologii cięcia wodą materiałów o zróżnicowanych strukturach sprawia, że technologia ta znajduje zastosowanie w każdej branży związanej z kształtowaniem krawędzi materiałów.
  • ekologiczność i bezpieczeństwo – ekologiczne cięcie wodą pozostaje znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż większość innych metod obróbki (wykonując cięcie wodą nie generujemy odpadów i zachowujemy ograniczone zużycie energii). Jednocześnie obróbka krawędzi materiału z użyciem wody nie powoduje ich odkształceń ani innych uszkodzeń.
  • precyzja – metoda cięcia metalu z wykorzystaniem strumieniem wody zapewnia doskonałą precyzję cięcia (co najmniej porównywalną z innymi rynkowymi metodami cięcia) bez względu na średnicę, rodzaj i strukturę materiału.

Usługi cięcia wodą pozwalają na ograniczanie kosztów związanych z dodatkową obróbką i niejednokrotnie pozostają bardziej skutecznie w stosunku do innych metod cięcia. Wszystko to sprawia, że czysty strumień wody stosowany jest coraz powszechniej na rynku. W naszej firmie przeprowadzamy cięcie różnych materiałów, a w naszej ofercie obróbki metalu strumieniem wody znajdują się między innymi:

  • Cięcie wodą mosiądzu
  • Cięcie aluminium z pomocą strumienia wody
  • Obróbka stali nierdzewnej
  • Cięcie innych rodzajów materiałów (cięcie wodą gumy, szkła, kamienia i wielu innych)

Zastosowanie cięcia strumieniem wody różnych materiałów – metale kolorowe, stal i nie tylko!

Przykłady zastosowań cięcia wodą materiałów można wymieniać niemal bez końca – ta precyzyjna metoda obróbki materiałów wykorzystywana jest w przemyśle metalowym (m. in. przy produkcji elementów konstrukcyjnych), przemyśle kamieniarskim (np. przy formowaniu płyt blatów kuchennych) czy w przemyśle szklarskim oraz w wielu innych dziedzinach.

Zastanawiasz się, czy technologia cięcia strumieniem wody sprawdzi się w Twojej branży? Skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Pełna Oferta:

Scroll to Top
Logo Cięcie Wodą Toruń

Cięcie Wodą Toruń